Mapové aplikace

Na této stránce naleznete mapové aplikace oddělení územního plánování.

 

 

Portál územního plánování


V rámci projektu Rozvoj e-Governmentu v Olomouckém kraji je vedle dalších dílčích projektů realizován projekt Digitální mapa veřejné správy (dále jen „DMVS“). Cílem projektu DMVS je vytvořit jednotný referenční digitální mapový podklad za celé území Olomouckého kraje pro potřeby agend a informačních systémů veřejné správy. Principem vybudování DMVS je sestavení celorepublikové DMVS na základě tzv. typizovaných projektů. V rámci DMVS Olomouckého kraje jsou řešeny typizované projekty Účelová katastrální mapa (dále jen ÚKM) a Nástroje pro tvorbu a údržbu územně analytických podkladů (dále jen „Nástroje ÚAP“), kterými se budeme dále podrobněji zabývat, ty jsou doplněny portálem územního plánování.

 

Zásady územního rozvoje

 

Mapová aplikace obsahuje jednotlivé výkresy ZÚR OK v úplném znění po aktulizaci č. 5 a umožňuje přímou vazbu všech grafických prvků na textovou část dokumentace. Aplikace dále nabízí řadu užitečných funkcí jako připojení dokumentací sousedních krajů, připojení vlastního datového obsahu nebo např. tisk.

 

 

 

MAS Olomouckého kraje


Místní akční skupiny Olomouckého kraje
Mapová aplikace poskytuje přehled MAS na území Olomouckého kraje, lokalizuje jejich sídla a umožňuje vyhledat základní informace o MAS a jejich členských obcích.
V rámci aplikace jsou k dispozici ke stažení mapové kompozice jednotlivých MAS a celkového přehledu MAS v Olomouckém kraji pro tisk ve formátu PDF.

url | xls | csv | shp | PDF

 

 

Typy sídel a klasifikace urbanistických hodnot na území Olomouckého kraje


Typy sídel Olomouckého kraje a klasifikace urbanistických hodnot je odborným podkladem v oblasti územního plánování. Úkolem sídelně historického průzkumu území Olomouckého kraje bylo sestavit přehled typů městských a zejména vesnických sídel a vymezit historickou zástavbu sídla.

 

 

Rozbor udržitelného rozvoje území 2020-2023


Krajské úřady a obecní úřady obcí s rozšířenou působností jako úřady územního plánování pořizují podle stavebního zákona pořizují územně analytické podklady, jejíž součástí je rozbor udržitelného rozvoje území, který zahrnuje, mimo jiné, vyhodnocení územních podmínek pro příznivé životní prostředí, hospodářský rozvoj a soudržnost společenství obyvatel území včetně jeho vazeb a trendů vývoje území.