Studenti olomoucké univerzity mohou vyrazit za zkušenostmi do Bruselu
Studenti Univerzity Palackého v Olomouci mají možnost získat pracovní zkušenosti z evropského prostředí. Zájmové sdružení právnických osob OK4EU jim na podzimní měsíce nabízí pracovní stáž v bruselské kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje při Evropské unii.
Stáž začne v září 2013 a bude trvat pět měsíců. Během pracovního pobytu v Bruselu bude student zapojen do všech aktivit kanceláře, získá přehled o činnosti a úkolech regionálního zastoupení. Bude se pravidelně účastnit seminářů a konferencí v evropských institucích, navštěvovat jiná regionální zastoupení, zajišťovat program pro návštěvy zástupců kraje nebo pomáhat při přípravě prezentačních akcí Olomouckého kraje, které se v Bruselu konají.
Členem sdružení je také Univerzita Palackého, a proto sdružení nabízí studentům oborů Politologie a evropská studia, Mezinárodní rozvojová studia, Žurnalistika či Právo možnost pravidelných stáží v Bruselu. Předpokladem jsou dobré jazykové znalosti, studium na Univerzitě Palackého v Olomouci a také motivace studenta získat mezinárodní zkušenost a podílet se na aktivitách Zastoupení Olomouckého kraje. Není vyžadován původ studenta z Olomouckého kraje.
„Domnívám se, že v dnešní době je nezbytné podporovat výjezdy mladých lidí do zahraničí, například formou pracovních stáží. Studenti získají cenné zkušenosti, které mají kladný vliv na jejich další růst a nepochybně jim pomohou při hledání zaměstnání po ukončení studia,“ uvádí náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.
Tereza Skácalová, studentka oboru Evropská studia a mezinárodní vztahy, která je v Bruselu od začátku března, využití pracovních stáží během studia také velmi doporučuje. „Je příjemné zjistit, jak jsou studenti Filozofické fakulty Univerzity Palackého a absolventi humanitních oborů v Bruselu vítání a ceněni. Tato obrovská zkušenost mi dodala akademické sebevědomí, které studentům po letech ubývá. Práce pro OKEU představovala velký zážitek, zodpovědnost a milou spolupráci s kolegyněmi ze sdružení.“
Zastoupení se doplňkově stará také o propagaci Olomouckého kraje v bruselském prostředí. „Olomoucký kraj se aktivně prezentuje na kulturních akcích. Mohu potvrdit, že tato prezentace za hranicemi České republiky má smysl a měla by být podporována. Během mého pobytu spoluorganizovalo sdružení OK4EU několik akcí, na kterých jsem se ze strany cizinců setkala se zájmem o informace a úmysl Olomoucký region opravdu navštívit. Poslední události, 7. Czech Street Party, se účastnilo nejméně pět tisíc krajanů a cizinců, z nichž většina Olomoucký kraj zná a zbytek byl naší prezentací nadšen“, dodává studentka Tereza.
Stáž je financována z prostředků komunitárního programu Erasmus a příspěvku sdružení OK4EU. Přihlášku, která bude obsahovat životopis a stručný motivační dopis v angličtině, mohou zájemci posílat do 5. 7. 2013 přes systém intlag. Více informací o pracovní stáži včetně odborných požadavků je ke stažení na webových stránkách http://intlag.upol.cz/.